war of mercenaries oyna (4)

War of Mercenaries

Platformlar: Facebook
Çıkış Tarihi: Ocak 2013
Tür: RTS
Yayıncı: Peak Games
Puan: 7.8
Web Sitesi: War of Mercenaries Oyna
Editör Puanı
7.8
VN:F [1.9.22_1171]
Kullanıcı Puanı:
8 Oy
9.5

war of mercenaries oyna (4)

War of Mercenaries başarılı facebook oyunlarıyla tanıdığımız Peak Games tarafından yayınlanan gerçek zamanlı bir strateji oyunudur. Türkiye’de de ofisi bulunan Peak Games bu sayede Türk oyunculara destek verebiliyor ve War of Mercenaries gibi başarılı oyunlarını %100 Türkçe olarak Türk oyuncuların beğenisine sunuyor.

war of mercenaries oyna (3)

War of Mercenaries grafik kalitesi olarak bir flash tabanlı oyun için oldukça başarılı. Gerçek zamanlı strateji oyunu olan War of Mercenaries‘de tabiki savaş temasıda ön planda. Oyunun ana teması dünya toprakları üzerinde hakimiyet kurmak için yapılan son bir savaşa dayanıyor. Sizde ordunuzu ve şehrinizi kurarak bu savaşın bir parçası oluyorsunuz. Savaş haritası üzerinde oyunu oynayan gerçek oyunculara karşı savaşmak ve şehrinizi korumakta oyuna keyif katan önemli özellikler arasında.

war of mercenaries oyna (2)

War of Mercenaries basit bir oyun arayüzü ve oynanışa sahip. Bu yüzden herkes kolaylıkla oyuna adapte olabilir. Öncelikle şehrimizi kurmalı ve çeşitli binalar yapıp geliştirmeli , kuracağımız savunma sistemleri ilede şehrimizi korumalıyız. Şehrimizi ve savaş binalarını geliştirip , asklerler ürettikten sonra diğer oyunculara saldırmamamız için hiçbir neden yok. Ancak saldırırken dikkatli olmalıyız. Öyleki şehrinin korumasını düşünen sadece biz değiliz. Kaç asker ve hangi asker özellikleri ile şehre nereden saldıracağımıza dikkatli karar vermeliyiz. Düşmanın kaynaklarını yağmalama niyetiyle saldırıp ordumuzu kaybederek boş elle geri dönebiliriz.

war of mercenaries oyna (1)

War of Mercenaries‘de ki en önemli şey tabiki kaynaklar. Düşmana saldırarak kaynak elde etmek bizi bir adım öne geçirecektir. Bunun yanında şehrimize kurduğumuz madenlerde kaynak bakımından çok önemli. Ayrıca War of Mercenaries’de görev sistemide bulunuyor. Görevleri tamamlayarak kaynak dahil birçok ödül kazanabiliriz. Kur menüsünden kaynaklarımızı kurduktan sonra fonsiyonel ve savunma binalarımızı nereye kaç tane kuracağımız bize kalmış. Ancak savunma binalarını sınırlı sayıda yapabileceğimiz için nereye konuşlandıracağımızı iyi seçmeliyiz. Levelimiz yükseklikçe yeni fonksiyonel binalar , savunma sistemleri yapıp geliştirebiliriz. Ayrıca oyunda tüm dünyadaki oyuncular arasında kaçıncı sırada olduğunuzu gösteren bir puan sistemi mevcut. Bunun yanında haftanın en iyilerinide görebiliyoruz. Siz neden en iyiler arasında olmayasınız ? Gerçek zamanlı strateji sevenler War of Mercenaries‘i denemeliler.

Gönderen: PrimeSuspect | 17 Nis 2013 | Etiketler:

3 Yorum

 1. kadir
  05 Ağu 2013, 12:22 am

  hile güzelmi

 2. cuma
  29 Tem 2013, 8:33 pm

  bu oyun ne zaman açılacak

 3. yasin
  12 Tem 2013, 2:14 am

  oyunla ilgili ulaşacagımız bir tlf numarası olmalı altın yükledim olmadı sonra tekrar yükledim gine olmadı ve bu ikinci yükleme ilk yükleme olmadıgı içi yaptım ikisininde parası alınmış ve altında yüklenmemiş

Yorum Yap

Tanıtım Rehberi

WAR OF MERCENARIES

İmparatorluğunu kur, dünya haritası üzerindeki oyunculara karşı gücünü göster, mükemmel grafikler ile yeni bir oyun deneyimi yaşa!

War of Mercenaries, Facebook üzerinden hiçbir indirme gereksinimi olmadan bedava oynanabilen bir tower defense oyunudur. Gerçek zamanlı PvP saldırı olanağı veren War of Mercenaries, tüm strateji ve MMO severlere hitap edecek şekilde tasarlanmıştır. Strateji yönü kuvvetli olan ve nükteli içeriğiyle eğlenceli bir oyun deneyimi sunan War of Mercenaries’te oyuncular, en güçlü hükümdarlığı kurmak için savaşırlar. Ve bunun için en korunaklı şehri kurup müttefikleriyle birlikte düşmanlarını tek tek ezerek hakimiyeti ele geçirmeye çalışırlar.

Başlangıç ve strateji

Kolay anlaşılır arayüz ve menüdeki detaylı açıklamalar oyuncuların hızla ve rahatça oyuna alışabilmelerini sağlamaktadır. Oyuncular oyuna ilk başladıklarında kendilerine verilen 3 günlük koruma süresi içerisinde saldırı almadıkları için şehir ve savunma yerleşimlerini güçlenerek kurabilirler. Ayrıca, oyunun en başında tüm oyunculara kısa bir eğitim verilerek oyun içi kavramlar açıklanır. Eğitim bitiminde ise oyuncunun doğru yönde gelişimini sağlamak ve ileri seviye oyun kavramlarını göstermeye devam etmek için oyunculara çeşitli görevler verilir.

Oyunda başarı, iyi savunma ve saldırı stratejileri ile mümkündür. İyi bir savunma ile üretilen kaynakların kaybı önlenir, başarılı saldırılarla da rakip oyuncuların kaynakları ele geçirilebilir. Kuvvetli bir savunma için en önemli faktör iyi bir şehir planlamasıdır. İyi bir şehir planlaması için hangi binaların savunmasına öncelik verileceğine ve savunma binalarının doğru yerleşimine dikkat edilmesi gerekir. Şehir planlaması manuel olarak yapılabileceği gibi Şehir Plancısı kurularak da yapılabilir. Şehir Plancısı ileri seviye oyuncular için ideal bir araçtır. Şehir Plancısında rahatlıkla binaların yeri değiştirilebildiği gibi savunma binalarının menzillerini de hesaba katarak en doğru planlama kolaylıkla yapılabilir.

Başarılı bir saldırı için ilk başta doğru paralı askerlerden oluşan bir birlik toplamak gerekmektedir. Oyuncular oyundaki casusluk özelliğini kullanarak saldırmak istedikleri şehirleri ziyaret edebilirler ve buna göre saldırı stratejilerini geliştirerek birimlerini yetiştirebilirler. War of Mercenaries’te iki tip şehir saldırısı mevcuttur. Bunlardan ilki tüm oyunculara açık hedef halinde olan ve saldırı yapıldıkça gelişen klan şehirleri, diğeri ise oyunu oynayan diğer Facebook oyuncularının kurdukları şehirlerdir. Saldırıya gönderilen birimler saldırı sonrası geri gelmediği için, saldırı stratejisi en az birimle en fazla hasarı verecek ve en fazla kaynağı yağmalayacak şekilde kurgulanmalıdır.

Oyuncular savaşmak için oyuncu seçmek istediğinde, oyun kendilerine yakın seviyelerdeki oyunculardan oluşan bir liste sunarak oyuncuları yönlendirir. Bu yönlendirmenin amacı oyundaki daha zayıf oyunculara güçlenme şansı vermektir. Buna ilaveten tüm savaşlardan sonra oyundaki savaş günlüğü özelliği oyunculara yaptıkları savunma ve saldırıları adım adım inceleme şansı verir. Bu özellik sayesinde oyuncular, geçmiş saldırı ve savunmalarını inceleyerek stratejilerini ona göre düzenleyebilmektedirler.

Karakterler

Oyunda işçi, paralı asker ve canavar olarak üç ana birim bulunmaktadır. İşçi, tüm bina inşa etme işlerinde görev alan ve sempatik tavırlarıyla çeşitli mesajlarda karşımıza çıkan bir karakterdir. Oyuna ismini veren paralı askerler 15 farklı askerden oluşur. Bunlardan bazıları (tümünün bilgileri aşağıda) Bedevi Reisi, Yeniçeri, Haşhaşi, Eşkıya, Karadul, Moğol Azmanı, Firavun Muhafızı, Hezarfen’dir. Paralı askerler ilk başta Asker Kabul Merkezinden askere alınırlar ve daha sonra Askeri Kamplarda yetiştirilerek savaşa hazır hale getirilirler. Oyundaki son ve en değerli birimlerden biri canavarlardır. Farklı özelliklere sahip 3 tip canavar bulunmaktadır: Demir Pençe, Fül ve Zümrüdüanka. Oyuncu seçtiği canavar ile saldırı ve savunma yapabilir. Canavarların hem gelişimini sağlayarak daha güçlü seviyelere gelmesini sağlamak hem de bulunduğu seviyeden gerilememesi için periyodik olarak canavarların beslenmesi ve eğitilmesi gerekir.

Temel kaynaklar

Oyun içindeki temel kaynaklar Odun, Taş, Kudret ve Demirdir. Bu kaynaklar kaynak binaları inşa edilerek toplanır. Kaynaklar; kaynak binalarında, Şehir Merkezinde ve Ambarlarda saklanır. Kazanılan kaynaklar ile oyundaki fonksiyonel, savunma ve dekoratif yapılar inşa edilir. War of Mercenaries sosyal paylaşım öğelerini yoğun kullanan bir oyun olduğu için binaların yapımında kaynaklar dışında arkadaşlarınızdan isteyebileceğiniz malzemelere de gerek vardır. Bu malzemeleri ister arkadaşlarınızdan toplayabilir ister Altın kullanarak tek tuşla alabilirsiniz. Oyuncuların oyunu oynayan arkadaşlarının çok olması, YP toplama, malzeme ihtiyaçlarını karşılama ve hediye olarak kabul edilebilen kaynak kazanımı gibi birçok konuda avantaj sağlar.

Yardım puanları ve Altın

War of Mercenaries’te iki tip oyun parası vardır. Bunlar, Yardım Puanları (YP) ve Altındır. Yardım Puanları, oyuncuların arkadaşlarının şehirlerine giderek yaptığı yardımlar ve oyun içi toplanan malzemelerin satılması sayesinde kazanılabilir. Daha sonra bu Yardım Puanları çeşitli oyun içi hızlandırma işlemlerinde kullanılabilir. Altın ise en başta Şehir Merkezinden günlük olarak toplanabileceği gibi tamamlanan görevlerden de kazanılabilir. Eğer oyuncu daha fazla Altına ihtiyaç duyarsa her zaman Facebook kredilerini kullanarak Altın satın alabilir. Oyuncu Altınlarını inşaatlarında, kaynak alımında, oyun içi hızlandırmalarda ve savaş ile ilgili konularda kendisine avantaj sağlamak için kullanabilir.

Yeni özellikler

Çok yakında ödül, ittifak, hızlı saldırı sistemlerinin ve oyun deneyimini iyileştirecek daha fazla özelliğin ekleneceği War of Mercenaries, 1 Mart itibariyle Facebook üzerinden Açık Beta haliyle 300.000’den fazla oyuncu tarafından oynanmaktadır. Oyun şu anda Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca, Portekizce, İtalyanca ve İspanyolca olarak 7 dilde oynanabilmektedir. Facebook üzerinde gerçek zamanlı savaş tecrübesi yaşatan War of Mercenaries’te haftalık sıralamada zirveye çıkmak ve tüm zamanların en iyi oyuncusu olmak için http://apps.facebook.com/warofmercenaries/ adresine gidebilirsiniz. İyi oyunlar!

Ilgili Linkler

Oyun linki

http://apps.facebook.com/warofmercenaries/

Fanpage

https://www.facebook.com/WarOfMercenariesCommunity

Forum

http://forum.peakgames.net/forumdisplay.php?170-War-of-Mercenaries-T%FCrk%E7e-Forum

Ekran Görüntüleri

war of mercenaries oyna (1)
war of mercenaries oyna (2)
war of mercenaries oyna (3)
war of mercenaries oyna (4)

Oyunun Videosu

war of mercenaries oyna (4)
War of Mercenaries
War of Mercenaries başarılı facebook oyunlarıyla tanıdığımız Peak Games tarafından yayınlanan gerçek zamanlı bir strateji oyunudur. Türkiye’de de ofisi bulunan Peak Games bu sayede Türk oyunculara destek verebiliyor ve War of Mercenaries gibi başarılı oyunlarını %100 Türkçe olarak Türk oyuncuların beğenisine sunuyor. War of Mercenaries grafik kalitesi olarak bir...
Gönderen: 17 Nis 2013 | Yazının Tamamı »