Pet Rescue Saga (1)

Pet Rescue Saga

Platformlar: Facebook
Çıkış Tarihi: Ekim 2012
Tür: Arcade Strateji
Geliştiren: King.com
Puan: 7.8
Web Sitesi: Pet Rescue Saga Facebook Oyun Sayfası
Editör Puanı
7.8
VN:F [1.9.22_1171]
Kullanıcı Puanı:
107 Oy
7.6

Pet Rescue Saga ; Bubble Witch Saga , Candy Crush Saga gibi başarılı ve özgün oyunların yapımcı firması King.com tarafından geliştirilen ve yine özgün bir oyun yapısı ve hikayesine sahip bir facebook oyunu. Pet Rescue Saga’da , king.com yine diğer oyunlarında olduğu gibi stratejik yapıyı ön plana çıkarmış. Zaten king.com oyunlarını diğer balon patlatma vs.. gibi oyunlardan en büyük farkı ve oyunlarının başarılı olmasının yegane sebebi oyunda stratejinin ön planda olması.

Pet Rescue Saga’nın oyun teması adından da anlayacağınız gibi sevimli hayvanların kurtarılmasına dayanıyor. Oyunun temeli aynı renkteki 2 veya daha fazla yan yana renge tıklayarak patlatmaktan oluşuyor. Bu türde zaten Diamond Dash gibi başarılı oyunlar var diye düşünebilirsiniz ancak Pet Rescue Saga’nın oyun yapısı sadece aynı renklere tıklayarak patlatmaktan ibaret değil. Oyun ekranında mavi , mor , kırmızı , sarı vs.. gibi renklerden oluşan kutucuklar bulunuyor ve bu kutucukların en üstünde ve çeşitli yerlerinde sevimli hayvanlar bulunuyor. Bizim amacımız aynı renkte olan kutucuklara tıklayarak patlatmak ve hayvanları aşağıya taşıyabilmek. Hayvanların altındaki kutuckları patlatarak hayvanları aşağıya doğru taşımış oluyoruz ve bütün kutular bitince hayvanlar oyun alanının sonuna ulaşıyor ve kurtarmış oluyoruz.

Pet Rescue Saga’da süre sınırı bulunmuyor. Çünkü oyunun teması zamana karşı en çok aynı renkteki kutuyu patlatmaya dayanmıyor ve kutuları patlatırken iyi düşünmek gerekiyor. Öyleki bütün kutuları patlatıp kutuların son sırasına geldiğimizde o sırayı patlatamazsak hayvanları kurtaramayız yani emeklerimiz boşa  gitmiş olur. Bu yüzden kutucukları patlatırken mümkün olduğunca çok hayvanı kurtarmak ve son sıraya gelindiğinde aynı renklere sahip kutuları denk getirebilmek için oynamalıyız. Tabi Pet Rescue Saga’da hayvan kurtarmanın yanında farklı görevlerde bulunuyor. Bazen görev bize şukadar hayvanı kurtar derken bazende kutucukların %98’ini patlat veya şukadar puan al diyebilir. Ayrıca oyunda ilerledikce oyun seviyeside zorlaşabiliyor. Pet Rescue Saga’da bazen bölümlere eklenen bombalar , balonlar oyunu renklendirirken ,  bazende oyunda çeşitli engellerle karşılaşabiliyoruz. Çeşitli güçlendiriciler bölümleri geçmede bize fayda sağlarken , kutucukları patlatarak havai fişeği ateşleyip bir sıra kutucuğu patlatabiliyoruz. Eğer king.com oyunlarını oynuyor ve keyif alıyorsanız , Pet Rescue Saga’yıda denemelisiniz.

111 Yorum

 1. Bedriye
  13 Eyl 2014, 4:24 pm

  Çok elenceli bir oyun

 2. ipek
  11 Haz 2014, 2:06 am

  oyunu bilgisayara nerden indiricez bilen var mı?

 3. ipek
  11 Haz 2014, 2:01 am

  king.com adresinden kayıt olabilirsiniz

 4. selena
  14 Mar 2014, 4:46 pm

  pet resuce saga oyununa nasıl kayıt olunuyor acaba?

  bilen var mı?

  varsa söylermisiniz ?

 5. muhammet
  19 Ağu 2013, 9:53 pm

  arkadaşlar nasıl level geçecem ya

Yorum Yap

Ekran Görüntüleri

Pet Rescue Saga (1)
Pet Rescue Saga (2)
Pet Rescue Saga (3)
Pet Rescue Saga (4)

Oyunun Videosu

Pet Rescue Saga (1)
Pet Rescue Saga
Pet Rescue Saga ; Bubble Witch Saga , Candy Crush Saga gibi başarılı ve özgün oyunların yapımcı firması King.com tarafından geliştirilen ve yine özgün bir oyun yapısı ve hikayesine sahip bir facebook oyunu. Pet Rescue Saga’da , king.com yine diğer oyunlarında olduğu gibi stratejik yapıyı ön plana çıkarmış. Zaten...
Gönderen: 28 Kas 2012 | Yazının Tamamı »