Mars Online Türkiye (6)

Mars Online

Çıkış Tarihi: 1 Ağustos 2012
Tür: Mmotps
Yayıncı: Gametolia
Puan: 8.5
Web Sitesi: www.gametolia.com
Editör Puanı
8.5
VN:F [1.9.22_1171]
Kullanıcı Puanı:
67 Oy
9.2

Mars Online , Türkiye online oyun piyasasına yeni giriş yapmış olan Gametolia’nın ilk oyunu olma özelliğini taşıyan , mmotps türünde aksiyon dolu bir oyun. 2012 Ağustos ayında Türk oyuncularla buluşan Mars Online , oyunculara daha önce görülmemiş bir mmotps deneyimi yaşatıyor. Unreal 3 oyun motorunun gücünü arkasına alan Mars Online , yüksek grafik kalitesi ve efektleriyle savaşlar gerçekçi bir hal alıyor.

Mars Online’a ilk adım…

Mars Online’ı oynamaya karar vermeden önce iyice düşünüp , araştırmanızda fayda var. Öyleki oyunun boyutu 2gb’a yakın ve bu durum kotalı internet kullanıcıları için sorun yaratacaktır. Mars Online’a ilk adım attığımızda karakter adımızı ve cinsiyetimizi belirliyoruz. Bunun yanında karakterimizin fiziksel ve görsel özelliklerinide yine aynı karakter yaratma arayüzünden seçiyoruz. Karakter yaratma seçenekleri ve karakter modellemeleri yeterli düzeyde diyebiliriz. Karakter oluşturduktan sonra oyuna adapte olmamızı ve birtakım temel hareketleri öğrenmemizi sağlayan eğitim niteliğinde bir oyun oynuyoruz. Oyuna başlamadan önce bu eğitimi tamamlamanız çok önemli. Öyleki Mars Online alışılageldik mmofps ve mmotps oyunlarından farklı bir takım özelliklere sahip. Eğitimimizi tamamladıktan sonra Mars Online’ın aksiyon dolu dünyasına artık adım atabiliriz…

Savaş Başlasın…

Mars Online’da birbirinden keyifli ve aksiyon dolu oyun modları bulunuyor. Oyun modu bakımından oldukça zengin bir içeriğe sahip. Buna oynanabilecek haritaların zenginliğide eklenince ortaya uzun vadede sıkıcı olmayan bir oyun deneyimi çıkıyor. Mars Online’da oyun modlarının yanında ana kategori olarak pvp ve pve seçenekleri bulunuyor. Pve kanallarını seçerseniz arkadaşlarınız veya diğer oyuncular ile takım halinde npc düşmanlara karşı oyun oynayabilir ve görevleri tamamlayabilirsiniz. Pvp seçeneğinde ise bildiğiniz gibi gerçek oyuncularla seçilen harita ve oyun modunda savaşabilirsiniz. Herhangibir oyun modunun 16 oyuncuya kadar oynanabileceğinide unutmadan ekleyelim.

Mars Online’ın fark yaratan özellikleri…

Mars Online’da çeşitli oyun modları ve haritalarla zenginleştirilmiş pvp yapma imkanı yanında pve seçeneğide olması oyunu diğer mmotps ve mmofps oyunlardan farklı kılan özelliklerin en başında geliyor. Bunun yanında Mars Online diğer benzeri oyunlardan farklı olarak öne çıkan bir savaş sistemine sahip. Alışılageldik mmofps ve mmotps oyunlarındaki gibi hızlı bir ölme ve öldürme sistemi yok. Eşsiz siper alma sistemi ile savaşlar daha uzun süre devam ediyor ve buda savaş sistemi olarak oyuna gerçekçilik katıyor. Yani diğer oyunlardaki gibi ortalığa atlayıp 3-5 adam birden öldürmek isterseniz kafanıza yiyeceğiniz bir kurşun ile kendinizi yerde bulabilirsiniz :) Öyleki iyi korunma ve siper alma savaşların temelini oluşturuyor. Mars Online’da kombine edip oluşturacağınız silahların yanında yakın dövüş sistemide bulunuyor. Bir oyununcunun işini yakın dövüş silahları ve teknikleri ile bitirebilir veya düşman yakınınızda ise yakın dövüş tekniklerini kullanabilirsiniz.

Grafikler ve Sesler…

Yazımızın başında da söylediğim gibi Mars Online Unreal 3 oyun motoru ile tasarlanmış bir oyun. Unreal 3 oyun motorunun gücünü arkasına alan Mars Online yüksek kalitede grafik ve efekt kalitesine sahip. Ancak ülkemizdeki online oyuncuların , özellikle mmotps ve mmofps oyuncularının yaş ortalamasının düşük olduğunu göz önünde bulundurursak ve yüksek sistem özelliklerine sahip bilgisayarlara sahip olmadıklarını düşünürsek , yüksek grafik kalitesine sahip ve yüksek sistem özelliklerine ihtiyaç duyan bir oyun oyuncular için biraz can sıkıcı olabilir. Bunun yanında grafik efektleri ve seslerde Joygame’in son mmofps oyunu S2 : Son Silah kadar olmasada başarılı diyebiliriz. Siper almak için koşarken etrafın blur bir hal alması patlamalardaki vibrasyon efekleri oyuna gerçekcilik katıyor. Bunun yanında ses demişken oyunun ingilizce seslere sahip olduğunu belirtelim. Oyun öncesi tanıtım videosunun Türkçe seslendirmelere sahip olması bana oyununda Türkçe seslendirmelere sahip olacağını düşündürmüştü ancak sadece içeriğin Türkçe olduğunu görmek biraz hayal kırıklığı yarattı.

Son Söz…

Gametolia Mars Online gibi eşsiz savaş sistemi , yüksek grafik kalitesi ve zengin içeriğe sahip bir oyunla Türk online oyun piyasasına giriş yaptı ancak oyunun boyutunun büyük olması ve sistem gereksinimlerinin yüksek olması nekadar doğru bir tercih oldu orası tartışılır. Mars Online’ın eşsiz savaş sistemi ile oyunculara çok farklı bir deneyim kazandıracağı kesin. Birde Türkçe seslendirmelere sahip olsaydı tadından yenmezdi. Eğer kotalı internet kullanıcısı değilseniz , Mars Online mutlaka denenmesi gereken bir mmotps oyunu.

6 Yorum

 1. darryl
  05 Şub 2013, 5:28 pm

  can i play this in UAE?

 2. Fatih
  02 Şub 2013, 2:16 pm

  bu oyuna kaydolacamda ordaki kodu hiç kabul etmiyo

 3. remziye9999
  01 Ara 2012, 6:26 pm

  ben 40 seviyeyim

 4. Fears
  04 Kas 2012, 6:24 pm

  Ben oynuyorum 6 levelim çok güzel memnunum .

 5. yasin
  27 Eki 2012, 5:31 pm

  oyun çok güze olduğu için oynamak istiyoru

 6. yasin
  27 Eki 2012, 5:29 pm

  oyun çok güze

Yorum Yap

Ekran Görüntüleri

Mars Online Türkiye (1)
Mars Online Türkiye (2)
Mars Online Türkiye (3)
Mars Online Türkiye (4)
Mars Online Türkiye (5)
Mars Online Türkiye (6)
Mars Online Türkiye (7)
Mars Online Türkiye (8)

Oyunun Videosu

Mars Online Türkiye (6)
Mars Online
Mars Online , Türkiye online oyun piyasasına yeni giriş yapmış olan Gametolia’nın ilk oyunu olma özelliğini taşıyan , mmotps türünde aksiyon dolu bir oyun. 2012 Ağustos ayında Türk oyuncularla buluşan Mars Online , oyunculara daha önce görülmemiş bir mmotps deneyimi yaşatıyor. Unreal 3 oyun motorunun gücünü arkasına alan Mars...
Gönderen: 05 Ağu 2012 | Yazının Tamamı »